Scrum kurz: série několika školení pro Scrum mastery

Komplexní kurz Scrum Master

Forma: Dle domluvy - distančně (online) i prezenčně
Doba trvání: 1 týden (také možnost rozdělení)
Cena: 29.000 Kč bez DPH (za osobu)
Nejbližší termíny: - nehodí se Vám termín? Napište nám!

Jedná se o sérii několika školení, které dávají dohromady minimum toho, co by měl Scrum Master umět. Protože se jedná o komplexní kurz, je možné si domluvit rozdělení tohoto kurzu na více částí.

Tento komplexní kurz obsahuje sérii několika školení, které dávají dohromady sadu znalostí, co by měl umět dobrý Scrum Master. Zkušení Scrum Masteři vás seznámí se Scrumem a nasdílí vám svoje zkušenosti z agilních transformací. Řadu věcí si prakticky vyzkoušíte a s pomocí Lega si nasimulujeme práci ve sprintech.

Scrum je u nás poměrně rozšířený, ale řada lidí už nemá mnoho zkušeností s Kanbanem. Přesto je pořád Kanban výhodnější než Scrum pro velké množství týmů. Je to zejména u týmů, kde se vám často mění priority a časté změny zadání vám tak rozbíjejí sprinty. V našem kurzu se naučíte Kanban prakticky použít. Dozvíte se, že se nejedná jen o nástěnku, se kterou si jej řada lidí nesprávně spojuje a jak poznat, kdy se vám Kanban hodí. Naučíte se také, jak identifikovat zdroje plýtvání u vašeho týmu a jak vám k tomu pomůže Value Stream Mapping.

Také se naučíte psát správně zadání pro agilní vývojové týmy v podobě user stories. Na kurzu si vyzkoušíme user stories napsat a poskytneme si k nim zpětnou vazbu. Dozvíte se, kde se dělají při psaní nejčastěji chyby, abyste mohli pomoci se psaním i svým týmům. Naučíte se poznat příliš velkou user story a vyzkoušíme si ji rzodělit na několik menších pomocí splitting patternů.

Ke kurzu je možné si domluvit doplnění obsahu o témata, která vás zajímají, například se zaměřit na to, jakým způsobem dělat retrospektivy s vaším týmem, aby pro tým byly přínosné. Kurz Scrum Master je komplexní a proto je samozřejmostí možnost rozdělení tohoto kurzu na více částí.

Obsažené kurz a témata

 • Jak připravit efektivní retrospektivu
 • Jak se změní analýza po přechodu do agilu
 • Testování v agilních týmech
 • Stakeholdeři a agilita
 • První kroky s týmem a jak si získat důvěru v týmu

Lektor, který Vás provede školením

Jan Šrámek je enterprise agile coach se zkušenostmi s agilem jak z prostředí korporátních společností, tak ze startupů. Přístup k agilním transformacím, ale i ke školením zakládá především na praktických zkušenostech, kdy přibližně 7 let pracoval jako analytik a později architekt ve vývojových týmech ve finančním sektoru. Řadu změn, které agillita a agilní transformace přináší si sám prožil. Hlásí se k principům Agnostic agile. Preferuje nastavení agility podle kontextu ve vaší firmě, namísto dogmatického přístupu podle příručky. Silnou stránkou Honzy je diplomacie, ale i velká trpělivost, která mu umožňuje pracovat s agilitou i u poměrně výrazných osobností. Honza kromě zkušeností z prostředí SW vývoje získal i řadu zkušeností v oblasti agility v businessu, oddělení lidských zdrojů, financí, koučování managementu a dalších. Principy a pravidla, které uznává se snaží prosazovat i u dalších zaměstnanců a spolupracujících osob v Lucid Bay Digital. Řadu agilních principů promítá právě do fungování Lucid Bay Digital a tak věci, které doporučujeme, sami žijeme.

Volitelné moduly ke školení

Tyto moduly/diskusní moduly je možné po dohodě přidat k našim školením. Pokud jste mezi nimi nenašli, co by vás zajímalo, nevadí, ozvěte se nám a dohodneme se.

 • Stakeholdeři a agilita
 • První kroky s agilním týmem a jak si získat důvěru týmu
 • Retrospektivy, jaké jsou jejich části, co dělat, když se týmu zdá, že máte retrospektivy příliš často
 • Seznámení s nástroji Atlassian JIRA a Atlassian Confluence
 • Jak funguje standardní SDLC (SW development life cycle) vývojového týmu
 • Jak se změní analýza po přechodu do agilu
 • Typy testů v agilních týmech, změny v testování po zavedení agilu
 • Jak funguje brainstorming, možnost vyzkoušet si facilitaci brainstormingu na vybrané téma a feedback
 • MVP – Minimum Viable Product
 • Agilní roadmapy
 • OKR (Objectives and Key Results)

Podobná a související školení

Agilní produkty – Od vize až po backlog

Na kurzu se dozvíte co by měl umět každý správný product owner. Kromě metodických základů se naučíte i jak připravit produktovou vizi, produktovou roadmapu a jak rozpadnout požadavky do podoby produktového backlogu.

Scrum prakticky – reálné využití a osvědčené postupy

Kurz Scrum prakticky je doslova nabitý praktickými zkušenostmi získanými při práci s agilními týmy a při agilních transformacích. Provedeme Vás základy frameworku Scrum od teorie až k praxi. Kurz je určen pro členy agilních týmů nebo zájemce o pochopení agilních přístupů.

Komplexní kurz Scrum Master

Jedná se o sérii několika školení, které dávají dohromady minimum toho, co by měl Scrum Master umět. Protože se jedná o komplexní kurz, je možné si domluvit rozdělení tohoto kurzu na více částí.

Lean Canvas prakticky

První část kurzu Lean Startupu kde vás naučíme jak připravit jednoduchý business plán, aniž byste ztratili velké množství času s jeho přípravou a přesto vám přinesl užitečné informace.

Jak psát správně User Stories

User Stories – dozvíte se co to je a následně si je vyzkoušíte i napsat. Probereme zpětnou vazbu a kromě toho si vyzkoušíme rozpadnout příliš velké User Stories na menší.

Školení Kanban

Naučíme vás základy Kanbanu a jak rozpoznat, kdy se Kanban hodí využít. Kurz je praktický a hodí se i pro začínající scrum mastery.

Nezávazná poptávka školení nebo školení na míru

Máte zájem o školení? Nebo byste chtěli školené uzpůsobit na míru? Napište nám!

  Kliknutím na "Odeslat" souhlasíte se zpracováním osobních údajů.