Metoda Kanban

Školení Kanban

Forma: Dle domluvy - distančně (online) i prezenčně
Doba trvání: 1 den
Cena: 12.000 Kč bez DPH (za osobu)
Nejbližší termíny: - nehodí se Vám termín? Napište nám!

Naučíme vás základy Kanbanu a jak rozpoznat, kdy se Kanban hodí využít. Kurz je praktický a hodí se i pro začínající scrum mastery.

Metoda Kanban stojí na základech štíhlé výroby (Leanu). A přesto, že už se používá mnoho let, doprovází ji i dnes mezi lidmi řada mýtů a nepochopení. Často bývá Kanban mylně chápán jen jako nástěnka pro sledování úkolů. Ale ve skutečnosti je tato metoda mnohem komplexnější a velmi vám pomůže s identifikací zdrojů plýtvání a jejich odstraňováním. Na tomto školení Kanbanu se proto seznámíte s jeho základy a naučíte se jak v praxi kontinuálně zvyšovat efektivitu vašeho týmu.

Také se vám neustále mění obsah vašich běžících sprintů? Společně porovnáme v čem se liší Kanban metoda od Scrum frameworku. A také se dozvíte, kdy je výhodnější použít u týmu Kanban než Scrum. Přestože dodnes mnoho firem považuje za agilitu pouze Scrum framework, v řadě velkých firem zastává Kanban doposud více než 30 procent ze všech agilních týmů.

Povíme si, jaké jsou typy plýtvání a jak je identifikujete. Také se na školení seznámíte s Value Stream Mappingem a dozvíte se k němu řadu praktických zkušeností, jak jej u týmu používat.

Školení Kanbanu doporučujeme i pro začínající scrum mastery, protože se budou s jeho využitím často setkávat i ve svých týmech. Využijí ho ale i členové agilních týmů, které toto téma zajímá, product owneři, agilní koučové, nebo projektoví manažeři či interní auditoři. Kurzem vás provede zkušený lektor, který má s využíváním i školením Kanbanu v praxi řadu zkušeností.

Agenda

 • Kanban – kdy se hodí a proč?
 • Kanban system
 • Muda, Mura, Muri – zdroje plýtvání
 • Kanban board
 • Základní metriky
 • Value Stream Mapping a Kaizen – co to je, přínosy, postup a zkušenosti
 • Cumulative Flow Diagrams
 • Kanban Cadences
 • Porovnání Kanbanu a Scrumu – rozdíly
 • Kanban principy
 • Co je to Scrumban?

Lektor, který Vás provede školením

Jan Šrámek je enterprise agile coach se zkušenostmi s agilem jak z prostředí korporátních společností, tak ze startupů. Přístup k agilním transformacím, ale i ke školením zakládá především na praktických zkušenostech, kdy přibližně 7 let pracoval jako analytik a později architekt ve vývojových týmech ve finančním sektoru. Řadu změn, které agillita a agilní transformace přináší si sám prožil. Hlásí se k principům Agnostic agile. Preferuje nastavení agility podle kontextu ve vaší firmě, namísto dogmatického přístupu podle příručky. Silnou stránkou Honzy je diplomacie, ale i velká trpělivost, která mu umožňuje pracovat s agilitou i u poměrně výrazných osobností. Honza kromě zkušeností z prostředí SW vývoje získal i řadu zkušeností v oblasti agility v businessu, oddělení lidských zdrojů, financí, koučování managementu a dalších. Principy a pravidla, které uznává se snaží prosazovat i u dalších zaměstnanců a spolupracujících osob v Lucid Bay Digital. Řadu agilních principů promítá právě do fungování Lucid Bay Digital a tak věci, které doporučujeme, sami žijeme.

Volitelné moduly ke školení

Tyto moduly/diskusní moduly je možné po dohodě přidat k našim školením. Pokud jste mezi nimi nenašli, co by vás zajímalo, nevadí, ozvěte se nám a dohodneme se.

 • Stakeholdeři a agilita
 • První kroky s agilním týmem a jak si získat důvěru týmu
 • Retrospektivy, jaké jsou jejich části, co dělat, když se týmu zdá, že máte retrospektivy příliš často
 • Seznámení s nástroji Atlassian JIRA a Atlassian Confluence
 • Jak funguje standardní SDLC (SW development life cycle) vývojového týmu
 • Jak se změní analýza po přechodu do agilu
 • Typy testů v agilních týmech, změny v testování po zavedení agilu
 • Jak funguje brainstorming, možnost vyzkoušet si facilitaci brainstormingu na vybrané téma a feedback
 • MVP – Minimum Viable Product
 • Agilní roadmapy
 • OKR (Objectives and Key Results)

Podobná a související školení

Agilní produkty – Od vize až po backlog

Na kurzu se dozvíte co by měl umět každý správný product owner. Kromě metodických základů se naučíte i jak připravit produktovou vizi, produktovou roadmapu a jak rozpadnout požadavky do podoby produktového backlogu.

Scrum prakticky – reálné využití a osvědčené postupy

Kurz Scrum prakticky je doslova nabitý praktickými zkušenostmi získanými při práci s agilními týmy a při agilních transformacích. Provedeme Vás základy frameworku Scrum od teorie až k praxi. Kurz je určen pro členy agilních týmů nebo zájemce o pochopení agilních přístupů.

Komplexní kurz Scrum Master

Jedná se o sérii několika školení, které dávají dohromady minimum toho, co by měl Scrum Master umět. Protože se jedná o komplexní kurz, je možné si domluvit rozdělení tohoto kurzu na více částí.

Lean Canvas prakticky

První část kurzu Lean Startupu kde vás naučíme jak připravit jednoduchý business plán, aniž byste ztratili velké množství času s jeho přípravou a přesto vám přinesl užitečné informace.

Jak psát správně User Stories

User Stories – dozvíte se co to je a následně si je vyzkoušíte i napsat. Probereme zpětnou vazbu a kromě toho si vyzkoušíme rozpadnout příliš velké User Stories na menší.

Školení Kanban

Naučíme vás základy Kanbanu a jak rozpoznat, kdy se Kanban hodí využít. Kurz je praktický a hodí se i pro začínající scrum mastery.

Nezávazná poptávka školení nebo školení na míru

Máte zájem o školení? Nebo byste chtěli školené uzpůsobit na míru? Napište nám!

  Kliknutím na "Odeslat" souhlasíte se zpracováním osobních údajů.