Lucid Bay Digital » Uncategorized » Mindmapa – Co by měl umět dobrý scrum master / agilní kouč?
V čem se může rozvíjet Scrum Master / Agile Coach, aby byl univerzálnější?

Mindmapa – Co by měl umět dobrý scrum master / agilní kouč?

Co všechno by měl umět dobrý scrum master? Ikdyž je role scrum mastera jednoznačně spojena s jedním konkrétním frameworkem, mnohdy toho musí scrum master umět mnohem víc, aby byl úspěšný. V řadě společností je i v desítkách procent týmů zastoupen Kanban, jinde navíc používají Lean Startup nebo jeho části. K tomu se lidé učí koučovat, mentorovat, facilitovat, mluvit s vedením společnosti a mnoho dalších věcí. Dobrý scrum master / agilního kouč je více univerzální a je schopen využít i jiné metodiky, frameworky, komunikační techniky a nástroje, které zrovna potřebuje. Některé z těchto příležitostí pro rozvoj naleznete v mindmapě v tomto článku. Ikdyž mindmapa není uzpůsobena kontextu všech společností, věříme, že v ní najdete inspiraci.

Rozdělení na juniora, standarda a seniora na obrázku níže vnímejte jen jako pracovní, abychom odlišili na co se mohou lidé postupně soustředit při svém rozvoji.

  • Na pravé straně obrázku najdete co dělá scrum master / agile coach na jednotlivých úrovních seniority
  • Na levé straně pak najdete pár tipů, na co se podívat a jaké zkušenosti je dobré mít nebo získat na jednotlivých úrovních seniority

Rádi vám pomůžeme s rozvojem v jednotlivých oblastech, nebo vám doporučíme další experty, pokud se na danou oblast nezaměřujeme. V případě zájmu nás můžete kontaktovat na info@lucidbaydigital.com. Zároveň, pokud byste si chtěli upravit mindmapu podle kontextu ve vaší společnosti, můžete si o ní napsat na stejnou adresu.

Pro zvětšení obrázku, klikněte na mindmapu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *