Kanban board

Kde byste hledali juniorního scrum mastera?

Jaké šance mají junior scrum masteři najít si práci a získat zkušenosti s týmem? Velká část scrum masterů, co znám, začínali ve firmách v nějaké jiné roli a následně se rekvalifikovali na scrum mastera. Jak je to ale s lidmi, kteří mají potenciál a pracují v jiném oboru, dali byste jim šanci, nebo preferujete rekrutování z řad vlastních zaměstnanců?

Výsledek ankety z ledna 2021 na profesní síti LinkedIn naleznete níže.

Kde hledat práci jako Junior Scrum Master?

Pokud jste juniorní Scrum master a hledáte práci, měli byste mít na paměti:

  • Scrum Master je komplexní pozice. Není to vhodná startovací pozice hned po škole, nebo po přechodu z jiného oboru.
  • Zvažte, zda můžete někde nejprve získat několik let zkušenosti na nějaké pozici v IT nebo v oboru kde se chystáte dělat Scrum Mastera. Tyto zkušenosti vám pomohou mluvit stejnou řečí, jako váš tým a získat si tak snáze důvěru. Později už bude pro vás těžší tyto zkušenosti dodatečně získat. Praktické zkušenosti z oboru vám také umožní získat více nabídek na práci jako Scrum Master. Více o získání důvěry u týmu se můžete také dozvědět v našem článku 10 tipů jak získat důvěru u týmu jako scrum master.

Pokud chcete začít jako junior Scrum master, většina firem se nejprve podívá ve vlastních řadách. Proto pokud chcete začít jako Scrum Master, může být vhodným způsobem nastoupit do firmy nejprve na jinou pozici. Přitom zmiňujte, že vás do budoucna zajímá pozice Scrum Master. A nezapomeňte, i když se budete Scrum Masteringu věnovat delší dobu, pořád přistupujte k této pozici s pokorou. Ego není přítelem dobrého Scrum Mastera. Více si můžete přečíst například v našem článku Ztráta pokory snadno a rychle.

Tip: Potřebujete pomoci s hledáním práce jako junior Scrum Master? Můžete se nám ozvat a pokud uvidíme příležitost pro vás, rádi vám jí nabídneme. Junior Scrum Mastery nabízíme našim zákazníkům bez nároku na provizi, abychom usnadnili nástup lidem, kteří v tomto oboru chtějí začít.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *